Het doel van de vereniging is het bevorderen van de belangstelling voor de geschiedenis van de stad en het waken over de in Schiedam aanwezige historische monumenten.

Brand bij de Branders

expositie ‘Brand bij de Branders’ van het Nationaal Jenevermuseum Schiedam.

De Historische Vereniging Schiedam is betrokken bij de expositie ‘Brand bij de Branders’ van het Nationaal Jenevermuseum Schiedam. De organisatie heeft inmiddels aardig wat werk verzet, zoals archiefonderzoek gedaan, onderzoek op internet, het ooggetuigenproject opgezet, ooggetuigen gezocht (en gevonden), een lezing bij de Historische Vereniging Schiedam verzorgd, veel betrokkenen gesproken, bruiklenen geregeld, contacten gelegd met schrijvers, restauratie-architect, fotografen, brandweermensen, politiemensen. En er moet nog veel worden gedaan om de expositie mogelijk te maken. Zo is de organisatie nog op zoek naar tastbare herinneringen aan de actie voor de herbouw van molen de Walvisch: T-shirts, sieraden, stukjes hout. Als iets heeft en u wilt het ons lenen voor de tentoonstelling, graag. Meer informatie: kees@jenevermuseum.nl